Prečo cestovať „last minute“?

Niektorí ľudia neboli pri mori, aj napriek tomu, že po tom túžia. A to z jednoduchého dôvodu. Nemajú na dovolenku dostatok peňazí. Riešením je práve takzvaná „last minute“ dovolenka. Nemusíte vykradnúť banku a za málo peňazí si môžete užívať nádherné letoviská. Samozrejme, ak Vám nevadí cestovať na poslednú chvíľu! Aké sú teda hlavné výhody a možno aj nevýhody last minute dovoleniek?

Výhody last minute dovoleniek

  1. Nízka cena. Jednou z najpodstatnejších výhod je samozrejme úspora peňazí! Prečo stoja last minute dovolenky omnoho menej, ako tie klasické? Dôvod je jednoduchý. Radšej predať zájazd za nízku cenu, ako nechať ho prepadnúť. Presne tak uvažujú cestovné kancelárie, mnohé hotely a predajcovia leteniek.
  2. Dobrodružstvo. Áno, cestovať na poslednú chvíľu je možno trošku stresujúce. No naopak, je to aj vzrušujúce! Neviete, čo Vás čaká, na čo sa máte nachystať… ak ste dobrodružný typ, určite takéto cestovateľské vzrušenie oceníte.
  3. Nemusíte dopredu nič plánovať. Neviete, kedy si budete môcť vziať dovolenku? Práve pre Vás je ideálny zájazd last minute. Dostanete v práci voľno, zájdete do cestovky, vyberiete si zájazd a ide sa! A okrem toho, nezažívate ani takzvanú cestovnú horúčku týždeň pred odchodom, ktorá trápi mnohých dovolenkárov.
  4. Môžete sa dostať na miesta, o akých ste ani nesnívali. Pri last minute cestovaní sa často stáva, že vopred vybraná destinácia nie je tá, kde nakoniec vycestujete. Poviete si napríklad, že by ste chceli dovolenkovať v Grécku. Prídete do cestovnej kancelárie a tam Vám za perfektnú cenu ponúknu zájazd na Kanárske ostrovy. Jediná podmienka – cestujete už zajtra! No určite sa to oplatí.

Na čo dávať pozor pri last minute dovolenkách?

Výhody last minute dovoleniek sú zrejmé. Úspora peňazí, zaujímavé ponuky, vzrušenie, žiadny dlhodobý stres pred dovolenkou… Majú však last minute dovolenky aj nejaké úskalia? Samozrejme, vždy sa môže stať niečo nepredvídané. Ak teda viete, že budete cestovať na poslednú chvíľu, počas roka priebežne sledujte ceny zájazdov. Neseriózni predajcovia totiž zvyknú označiť ponuku na zájazd ako „last minute“, no cena je rovnaká, ako počas sezóny. Ak však vycestujete so serióznou cestovnou kanceláriou, last minute dovolenka by mala byť perfektným zážitkom za málo peňazí.

FOTO:  © Creativa Images / Dollar Photo Club